5 دلیل که چرا گوسفندها از یکدیگر پیروی می کنند

گوسفندها همیشه در یک گروه هستند و همدیگر را دنبال می کنند.

پیروان گوسفند

گوسفند بودن یا نبودن

گوسفند بودن به معنای پیروی کورکورانه از جمعیت یا انطباق با هنجارهای اجتماعی بدون تفکر انتقادی است.
باشگاه حل مسئله صنایع و توسعه آموزش وارسته به بررسی 5 دلیل که چرا گوسفندها از یکدیگر پیروی می کنند پرداخته است. گوسفندها همیشه در یک گروه هستند و همدیگر را دنبال می کنند. آنها چه کار می کنند؟ چرا گوسفندها اصرار دارند که در گروه بمانند، آیا نمی خواهند چند کار را خودشان انجام دهند؟

1 - گوسفندان به دلیل غریزه از یکدیگر پیروی می کنند

همه گوسفندان این غریزه را دارند که با گوسفندان دیگر بمانند و بخشی از گله باشند. برای گوسفندان، حضور در گله بهترین شانس آنها برای ایمن ماندن است. یک گوسفند به تنهایی آسیب پذیر است، گوسفندی که گم می شود یا نمی تواند با گله همگام شود، هدف آسانی برای شکارچیان خواهد بود.
گله نسبت به یک گوسفند مزیت هایی دارد
در گله، مزایایی وجود دارد که یک گوسفند مجرد ندارد:
احساس امنیت برای بودن با گوسفندهای دیگر
توانایی دیدن همه جا به یکباره
لایه بیرونی گوسفند یک بادشکن برای بقیه گروه تشکیل می دهد
سردرگمی شکارچیان
مسلماً، برخی از جنبه های منفی گله وجود دارد، مانند رقابت برای غذا و آب (اگر یکی از آنها کمیاب باشد)، اما به طور کلی گوسفندان از حضور در گله و دنبال کردن یکدیگر سود بیشتری می برند.
بودن با گله به گوسفندان کمک می کند تا احساس امنیت کنند ما ممکن است فکر کنیم که همیشه در یک گروه بزرگ در تمام طول روز و تمام شب به عنوان “خیلی زیاد” باشیم، می دانم که این ایده من برای گذراندن روز نیست! اما برای گوسفندان، حضور در گروه یک نگرانی اولیه است. گله به آنها امنیت می دهد، که ظاهراً اولویت اصلی آنها و پایه و اساس بقیه انتخاب های زندگی آنها است. اگر در مورد آن فکر کنید، گوسفندها می توانند به تنهایی در کنار گله خود باشند، آنها مجبور نیستند همیشه با گله خود باشند. حتی اگر گوسفندها همه در انبار باشند، می‌توان انتخاب کرد که در گوشه‌ای به تنهایی بنشیند، اما او اینطور نیست. این چیزی نیست که او را خوشحال می کند. آنها انتخاب می کنند که با گله خود باشند، حتی زمانی که گزینه های دیگری دارند.

2 - گوسفندان بصورت گروهی از خطر فرار می کنند

دومین دلیل مرتبط با ایمنی برای حرکت گوسفندان با هم این است که آنها از چیزی فرار می کنند که آنها را می ترساند.

وقتی یکی از گله متوجه چیزی، واقعی یا بیشتر از یک “فقط چیزی دیدم که خاموش است” باشد، کل گروه فرار می کنند. خطر می تواند واقعی باشد، مانند یک شکارچی یا چیزی که گیج کننده تر است، مانند وزش زباله در سراسر زمین.

در هر صورت، گوسفندان ابتدا می دوند و در نظر می گیرند که خطر احتمالی واقعاً چقدر بزرگ است، زمانی که آنها در فاصله ای امن قرار دارند.

3 - گوسفندها برای یافتن غذا به دنبال یکدیگر می آیند

گوسفندان به دنبال یکدیگر برای یافتن غذا یا آب هستند. وقتی یکی از گوسفندان گیاه خوبی برای خوردن پیدا می کند یا راهی برای خروج از حصار و رفتن به مرتع بعدی پیدا می کند، همه گوسفندان دیگر نیز مقداری از آن علف جدید را می خواهند! هنگامی که یک یا دو گوسفند از چراگاه خود خارج می شوند و به جایی می روند که گیاهانی را دوست دارند، بقیه گله امیدوارند به فراریان بپیوندند. این درست مثل این است که اگر به یک بچه آب نبات بدهید، بچه های دیگر هم آب نبات می خواهند.

4 - گوسفندها برای بازی به دنبال یکدیگر می آیند

گاهی اوقات می توانید ببینید که بره ها فقط در حال دویدن در اطراف مرتع هستند. همه بره‌ها در یک گروه بزرگ هستند و در اطراف مرتع زیپ می‌زنند، مثل اینکه دارند Daytona 500 کوچک خود را اجرا می‌کنند! واقعا دیدنش لذت بخشه! معمولاً فقط بره‌های کمی مسن‌تر هستند که می‌دوند، به نظر می‌رسد که جوان‌ترین بره‌ها خیلی کوچک هستند که این موضوع را سرگرم‌کننده بدانند، اما با رشد بره‌های جدید، آنها نیز به مسابقه خواهند پیوست. من چند ویدیو دیده ام که به این مسابقه بره “لمپید” می گویند! تا به حال نتوانسته ام از بره هایمان اینطوری در حال دویدن فیلم بگیرم، اما همچنان امیدوار هستم. در نهایت، وقتی آنها در حال مسابقه دادن هستند، با دوربینم آنجا خواهم بود!

5- گوسفندها برای تولید مثل به دنبال یکدیگر می آیند

گوسفندها برای تولید مثل به دنبال یکدیگر می آیند گاهی اوقات می بینید که چند گوسفند در گله به دنبال یکدیگر می آیند و اکثریت گروه ایستاده اند و می جوند یا غذا می خورند. گوسفند متحرک می تواند میش یا قوچ باشد. گروه های کوچک گوسفند در طول فصل تولید مثل به مقدار زیادی از یکدیگر پیروی می کنند. قوچ ها به اطراف می روند و به دنبال میش هایی می گردند که در گرما هستند (آماده برای پرورش)، در حالی که میش های در حال گرما در همان زمان به دنبال قوچ می گردند. بسته به اینکه کدام گروه را تماشا می کنید، گله اصلی که فقط در حال استراحت و غذا خوردن است، یا قوچ ها و میش هایی که پرورش می دهند، گوسفندهایی را خواهید دید که کمی در اطراف پرسه می زنند و گوسفندهای دیگر را در حاشیه می بینید. اگر تمام گله به جایی می روند، به دنبال غذا، آب یا جای بهتری برای دراز کشیدن هستند. اگر گروه های کوچک گوسفند در گروه اصلی به دنبال یکدیگر باشند، به احتمال زیاد این مربوط به پرورش است.
گوسفندها در رفتار روزمره خود تکراری هستند چهارمین دلیلی که ممکن است گوسفندانی را دنبال کنید این است که گوسفندها در رفتار روزانه خود بسیار تکراری هستند، تقریباً چرخه ای. منظور من از این این است که گوسفندانی که در مرتع هستند به نظر می رسد مسیری دارند که هر روز آن را طی می کنند. در زمان‌های خاصی می‌توانید آن‌ها را در یک بخش پیدا کنید، سپس شب‌ها همه آن‌ها در بخش دیگری قرار می‌گیرند. به نظر می رسد که آنها مناطق خاصی دارند که می خواهند هر روز و ظاهراً در زمان های مشابه بررسی کنند. به عنوان مثال، هنگام غروب یا کمی قبل از آن، ناگهان صدای گریه بره‌ها و میش‌های زیادی را می‌شنوید، اما وقتی به گروه نگاه می‌کنید، هیچ مشکلی وجود ندارد. آنها چه کار می کنند که باعث می شود با صدای بلند این طرف و آن طرف صحبت کنند؟ آنها آماده می شوند تا برای شب دراز بکشند و همه چیز برای بره هایی است که معمولاً در این زمان کمی ماجراجوتر هستند تا بتوانند مادران خود را پیدا کنند. آنها دوست دارند با هم بخوابند، میش ها با بره ها، همه با گله. اگر می‌خواهید درباره اینکه چرا گوسفندان کارهایی را انجام می‌دهند بیشتر بدانید، رفتار اجتماعی گوسفندان را در کتابچه راهنمای مرک بخوانید. این بیشتر یک مقاله به سبک کتاب درسی است که خواندن آن بسیار جالب است و جزئیات بیشتری را در اختیار شما قرار می دهد.
گوسفند نباش
گوسفندان حیواناتی اجتماعی هستند که به دلایل مختلف از یکدیگر پیروی می کنند. اولا، آنها غریزه گله داری طبیعی دارند، به این معنی که وقتی در یک گروه هستند احساس امنیت بیشتری می کنند. وقتی یکی از گوسفندان حرکت می‌کند، بقیه آنها را دنبال می‌کنند زیرا می‌دانند که ممکن است آنها را به غذا، آب یا سرپناه برساند. علاوه بر این، گوسفندها حیوانات شکاری هستند و در نتیجه در برابر شکارچیان آسیب پذیر هستند، بنابراین وقتی در یک گروه قرار می گیرند، احساس امنیت بیشتری می کنند و بیشتر محافظت می شوند. همچنین نشان داده شده است که گوسفندها دارای حافظه قوی و شناخت اعضای دیگر گله خود هستند، بنابراین برای آشنایی از همان رهبر یا گروه پیروی می کنند. در نهایت، گوسفندها نیز ممکن است به سادگی از روی عادت از یکدیگر پیروی کنند، زیرا آنها موجودات معمولی هستند و راحتی الگوهای قابل پیش بینی را ترجیح می دهند. به طور خلاصه، غریزه اساسی ایمنی در تعداد، جستجوی آب و غذا، ذهنیت گله، شناخت رهبران و همسالان و در نهایت عادات، عوامل مهمی هستند که توضیح می دهند چرا آنها از یکدیگر پیروی می کنند.

چطور گوسفند نباشیم

گوسفند نباش به این معنی است که نباید کورکورانه جمعیت را بدون فکر کردن دنبال کنی. مهم است که نظرات، باورها و ارزش های خود را داشته باشید، حتی اگر ممکن است با اکثریت متفاوت باشد. برجسته شدن و تصمیم گیری های شخصی می تواند دشوار باشد، اما برای رشد و توسعه شخصی بسیار مهم است. پیرو بودن می تواند منجر به همنوایی و کمبود خلاقیت شود که می تواند مانع پیشرفت و نوآوری شود. برای اینکه گوسفند نباشید، باید آنچه را که می شنوید زیر سوال ببرید و درباره اطلاعاتی که به شما ارائه می شود به طور انتقادی فکر کنید. از ایستادگی برای چیزی که به آن اعتقاد دارید نترسید، حتی اگر این به معنای مخالفت با هنجار باشد. به یاد داشته باشید که فردیت و تفکر مستقل اجزای اصلی یک جامعه پر رونق هستند.